Bolçi Kurumsal Hediye ve Kurumsal Çikolata

Kurumsal hediye, pazarlama yapmak, markayı veya kurumu tanıtmak ya da çalışan motivasyonunu sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda şirketler veya kurumlar tarafından verilen, genelde kurumun logosunun basılı olduğu hediyelerdir. Kurumsal hediyelerde kendi logonuzu bastırabilmekle birlikte kurumunuzun ihtiyacına bağlı olarak dilediğiniz başka tasarımları yaptırmak ya da slogan yazdırmak da mümkündür. Bu hediyeler iş ortamında bir sinerji yaratmak ve şirket içi motivasyonu yüksek tutmak amacıyla kurumunuzdaki çalışanlara dağıtılabileceği gibi ilgili sektördeki diğer kurumlara dağıtıldığında da şirketinizin ya da kurumuzun sektörde bilinirliğini sağlar. Kurumsal hediyeler özel günlerde tebrikleşmek amacıyla da gönderilebilir. En çok tercih edilen kurumsal hediye çeşitlerinden biri kurumsal çikolatadır.

Çikolatanın damakta bıraktığı lezzet ve güzel duygular şirketinizin hediye verme amacına ulaşmasını sağlar. Genelde kutuya konmuş ve içinde birkaç adet çikolata bulunan ürünler kurumsal çikolata alımında tercih edilir çünkü bu ürünler paylaşımlık olduğu için daha fazla etki bırakır. Zengin ürün portföyümüz sayesinde, Bolçi kurumsal hediye kategorisinde de güçlü bir markadır.

Kurumsal Hediye Nedir?

Kısaca, kurumsal hediye şirketlerin veya kurumların belli amaçlar doğrultusunda ilgili kontaklarına verdikleri hediyelerdir.
Bu amaçlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hediye verme amaçlarından biri şirket ya da kurum tanıtımıdır. Sektöre yeni giren bir şirketseniz veya kurumunuzun bilinirliğini iş camianızda arttırmak, ilişkilerinizi geliştirmek istiyorsanız kurumsal hediye etkili bir seçenektir.
 • Çalışanlarınızın işe olan azmini ve işi sahiplenmesini arttırma yöntemleri arıyorsanız da kurumsal hediye bu amaca yardımcı olacaktır.
 • Kurumsal hediyenin bir diğer avantajı da pazarlama gücüdür. Gönderdiğiniz hediye şirketiniz ya da kurumunuz için bir imaj oluşturur ve reklam niteliğinde sayılır.

Kurumsal hediye istenilen her etkinliğe veya açılışa gönderilebileceği gibi özellikle bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde daha çok tercih edilmektedir. Hem çalışanlarınıza hem de sektördeki şirketlere dağıtabileceğiniz markanız için olumlu bir itibar çalışması olacaktır.

Kurumsal hediye günümüzde daha da önem kazanmıştır. Çoğu başarılı şirket özel günlerde çalışanlarına kurumsal hediyeler vermeyi atlamamakta ve bunun şirket gelişimine katkısını vurgulamaktadır. Şirket tarafından dağıtılan kurumsal hediyeler şirketlerin kendini tanıtması, hatırlatması, sektörde ilgili kişilerle iyi ilişkiler kurması ve çalışanların şirkete olan bağlılıklarını sağlamak açısından çok önemlidir.

Neden kurumsal hediye çikolata olmalı?

Kalem, defter, kupa gibi ürünler kurumsal hediye çeşitleri olabileceği gibi şirketler tarafından en çok tercih edilen kurumsal hediye çikolatadır denebilir. Bunun sebepleri şunlardır:

 • Kurumsal hediyenizi çikolata seçmenin avantajlarından biri çikolatanın mutluluk vermesi ve olumlu duygular çağrıştırıp tüketicide markanıza karşı pozitif bir algı bırakmasıdır.
 • Bunun yanında çikolata kutusu hediye edildiğinde hediye verilen kişi içindeki çikolataları sevdikleriyle ve kendi çevresiyle de paylaşacağı için markanızın daha çok insana ulaşma potansiyeli oluşur ve bu hediye çikolata marka ya da kurum bilinirliğinize katkı sağlamış olur. En çok tercih edilen çikolata kurumsal hediye çeşidi Madlendir.

Bolçi İle Kurumsal Hediye Çikolata

Kurumsala hediye çikolata seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

 • Kurumsala hediye çikolatada ambalaj tasarımı, logo baskı tipi gibi unsurlar üzerine iyi düşünülmeli ve karar verilmelidir. Çünkü bu bir şirket hediyesi olacaktır. Şirketinizin veya kurumunuzun duruşunu ve marka imajını yansıtan bir tasarım seçilmesi önerilir.
 • Ambalaja ek olarak kurumsal hediye çikolata seçiminde ambalajın içerisindeki çikolata seçimi de önemlidir. Hediyeniz kurumunuzu temsil ediyor olacağından ilgili kişilerin lezzetli ve kaliteli bir çikolata tatması marka algısını ve şirketinizin değer kültürünü olumlu yönde etkileyecektir.
 • Ayrıca hediye çikolatanızın hangi çikolata çeşitlerini içereceğine, dolgulu çikolatalar mı madlen çikolata mı tercih ettiğinize karar vermeniz gereklidir. Sütlü veya bitter madlen çikolata çok tercih edilmektedir.

Kurumsal çikolata alımı sadece bir şirkete hediye gönderimi amaçlı olmayıp kendi şirketinize ziyaretinize gelenlere yaptığınız çikolata ikramlarında da kullanılabilir. Madlen çikolataların her birini logonuzun veya sloganınızın basılı olduğu tekli folyolarla ambalajlamak da marka bilinirliğini arttırmak için iyi bir yöntemdir. Bu şekilde misafirlerinize kahve yanında ikram etmek hoş bir izlenim bırakacaktır. Eğer tekli ambalajlarda dağıtım yapmak istemiyor ve çikolata kutusu hediye etmek istiyorsanız önce kutu üzerine şirket adınızı ve logonuzu içeren dilediğiniz bir tasarım yapmanız ve sonra hangi ürünlerden ne kadar istediğinize, nasıl bir kutu ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekir. Logolu çikolatalar şirkete çikolata alımlarında firmanıza ek bir değer katacaktır.

Bolçi olarak ürün çeşitliliğimiz ve üstün kalite standartlarımız sayesinde size ve şirket yapınıza en iyi çikolatayı tedarik edebilmekteyiz. Eşsiz lezzetteki kaliteden ödün vermeyerek hazırladığımız ürünlerimiz her tadımda sizi bir lezzet yolculuğuna sürükleyecektir. Lezzete eklenen şık ve zarif kutu tasarımlarıyla şirketinize prestij katacak unutulmaz bir çikolata hediyesi olacaktır. Kurumsal hediye seçiminin zor olabileceğini biliyoruz. Bolçi olarak bu süreçte yardımcı olmak isteriz. Satış danışmanlarımızla iletişime geçip istekleriniz ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şirketler için En Uygun Kurumsal Hediyeler

Şirketlerin kurumsal hediye için pek çok seçeneği bulunmakla beraber çikolata bu hediyelerin içinde en zarif duranı ve prestij katanıdır. Çalışanlarınıza veya başka kurumlara markanızın adı altında hediye ettiğiniz kutu çikolatalar ilgili kişilerin çevresine de ikram edilecek ve tek bir kişiden ise çok daha fazla kişiye ürünler ulaşmış olacak ve kümüle bir şekilde olumlu duygular çağrıştıracak. Bu durumda şirketinize karşı bir sempati oluşumu tetiklenecek ve vereceğiniz herhangi bir hediyeden daha etkili olacaktır. Bunun yanında çikolatanın mutluluk verdiği kanıtlanmıştır. Mutluluk hediye etmek her zaman daha özel olacağından şirketinizin ya da kurumunuzun hediye edebileceği en iyi ve anlamlı ürün kurumsal çikolata olacaktır. Pek çok ürün çeşidimiz olmakla beraber bazı örnek kurumsal çikolatalarımız şunlardır:

 • Madlen Çikolata: Şirket çikolatası isteyen pek çok müşterimiz tarafından Madlen çikolata favori olmuştur. Madlen çikolata ürünü dolgu ya da kuruyemiş içermeyip sadece çikolatadan oluşur. Madlenler sargısız bir şekilde ön yüzünde logonuzun bulunduğu kutuya istediğiniz gramajda dizilebilir. Bu şekilde paketlenmiş bir kurumsal madlen çikolata istiyorsanız Madlen Siyah Kutu 468 gram ürünümüzü incelemenizi tavsiye ederiz. Ya da logolu çikolata olacak şekilde logolu sargılarla sarılmış madlen çikolatalar yine logo baskınızın bulunduğu kutu içine dizilebilir. Böylece hem dış kutuda hem de dağıtılan ürünlerde logonuz bulunmuş olur ve şirketinizin görünürlüğü daha çok artar. Bu şekilde bir firma logolu hediye arıyorsanız Etiketli Madlen Çikolata Kutu 468 gram ürünümüzü inceleyebilirsiniz. Eğer daha az gramajda bir ürün istiyorsanız da farklı seçenekler bulunmaktadır. Baloten Madlen Altın Kutu 312 gram da ideal kurumsal hediye fikirlerindendir. Madlenin iyi bir şirket çikolatası olmasının yanında spesiyal çikolatalar da çok şık durmaktadır.
 • Spesiyal Çikolata: Spesiyal çikolata fındık, fıstık gibi kuruyemişlerden; çilek, frambuaz, portakal gibi meyvelerden veya karamelden yapılan dolgular içeren dışı çikolata kaplı ürünlerdir. Seçeceğiniz spesiyal çeşitlerimizi logonuzun bulunduğu kutuya koyup lezzetli bir kurumsal hediye edinebiliriz. Miracle Spesiyal Çikolata Kutu 308 gram ürünümüz lezzetli spesiyal çikolata kombinasyonlarından oluşan ideal bir ürün olabilir. Bütçenize ve isteğinize bağlı olarak daha büyük veya daha küçük gramaj opsiyonlarına da bakabilirsiniz. Örneğin Diamond Beyaz Kutu 290 gram veya Flower Kutu 500 gram ürünlerimize göz gezdirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için satış danışmanlarımıza ulaşmanızı rica ederiz.

Logolu Çikolata Hediyeleri

Logolu çikolata arayışındaysanız Bolçi’de pek çok seçenek bulabilirsiniz. Hediye verme amacınıza ve yerine göre ürünler ve tasarım şekillenebilir. Kurumsal çikolata hediyesinin çok yakıştığı bazı durumları fikir yürütmenize yardımcı olması için aşağıda listeledik. Daha detaylı bilgi için satış danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • Ziyarete Gelen Misafirlere Tatlı Bir İkram: İş yerinizde veya kurumunuzda iş görüşmeleri, toplantılar gibi amaçlarla çeşitli misafirleri ağırlıyor olabilirsiniz. Firmanızın logosunun basılı olduğu bir ambalaj ile sarılmış madlen çikolataları her bir kahve ikramının yanında servis edebilirsiniz. Ya da şirketinizde sehpanızın üzerinde şirket logonuzu içeren dilediğiniz bir tasarımın basılı olduğu 1 kutu çikolata bulundurabilirsiniz.
 • Lezzetli, Şık Bir Bayram Tebriği: Her bayram coşkuyla beklenir ve sevdiklerimizin bayramını kutlamak bir gelenek olmuştur. Şirketler veya kurumlar için çikolata enfes bir bayram tebriğidir. Çalışanlarınıza bayramlarda hediye edeceğiniz 1 kutu çikolata onların işine olan sevgisini daha da arttıracak ve çalışma motivasyonlarını ivmelendirecektir. Bu çikolatalar bir sürü haneye yayılmış olacak ve şirketiniz için değerli bir pazarlama olacaktır. Aynı zamanda tedarikçilerinize veya partner şirketlerinize de tatlı bir kutlama yapmak için ideal olacaktır.
 • Yılbaşı Tebrikleri: Yeni yılın gelişiyle her sene yeni umutlar, yeni hedefler ile dolup taşarız. Yeni bir başlangıcın en tatlı kutlaması çikolata olacaktır. İster çalışanlarınıza ister iş partnerlerinize güzel bir yeni yıl tebriği göndermek için çikolata çok sevilen bir opsiyondur.
 • Sektörde Bilinirlik Kazanmak: Yeni açılan veya büyümekte olan bir şirketsiniz ve sektörünüzdeki oyuncuların sizi daha çok tanımasını mı istiyorsunuz? Bir hediye ile kendinizi göstermek etkili olacaktır. Tedarikçilerinizle ilişkinizi geliştirmek veya satış yaptığınız cariler ile aranızda tatlı bir bağ kurmak için çikolata yüz gülümseten şahane bir seçenek olacaktır.